Részletek
Összetevők: Hidegen sajtolt repce magolaj.
A repce közel sem "új keletű" növény: az Indus völgyében már 3000 éve is használták nem kevés jótékony hatása miatt. Európában a 13. századtól készítik belőle a repceolajat. A kékeszöld levelű, sárga virágú növénynek itthon két fajtájából állítják elő az olajat: a réparepcéből és a káposztarepcéből.
Számunkra is nagy jelentősége van a repcének, mert a napraforgó után itthon ez a második legfontosabb olajnövényünk.
Nem hiába érdemes gyakran fogyasztani repceolajat: magas omega 3-zsírsav-tartalmának köszönhetően kiváló szív- és érrendszeri betegségek, magas vérnyomás és érelmeszesedés ellen, sőt, a cukorbetegséggel küzdőknek is nagy segítséget jelent.
Nyugtatja az idegrendszert, és különösen jól jön az immunerősítő hatása miatt, gyakori fogyasztásával pedig megelőzhető a vastagbélrák.
Ám nem csak belsőleg hat jótékonyan a repceolaj: védi a bőrt a környezet káros hatásai ellen, és nyugtató hatása miatt is érdemes alkalmazni.
Emellett magas E-vitamin-tartalmának köszönhetően lassítja a bőr öregedését és a ráncok kialakulását.
Az E-vitamin fontos szabadgyökfogó, védi sejtjeinket a szabad gyökök okozta károktól. A karotinoidok antioxidánsokként is hatnak a szervezetben, és csapdába ejtik a szabad gyököket.
Ennek eredményeképpen az öregedési folyamatok lassíthatók, és megakadályozhatók a szív- és érrendszeri betegségek.
Repceolajjal a szépségért
A repce magjából kinyert olaj aknékra, bőrápolásra is alkalmazható, de a haj számára is igazi kincset jelent, hiszen a hajhullás egyik legerősebb ellenszereként ismeretes.
De nem csak ez az egy előnye van.
A repceolaj az említett antibakteriális tulajdonság miatt a szőrtüsző gyulladások ellen is remekül bevethető, a fejbőrt kíméletesen fertőtleníti, ezért a korpásodás elleni harcban is jó szolgálatot tehet, ricinoleic acid-tartalma pedig hozzájárul a hajnövekedés serkentéséhez, így akár háromszorosára gyorsíthatod vele az eredeti növekedést.
Ez az olajsav helyreállítja a fejbőr pH-értékét, amelyet sok kémiai termék használata megbont. Ráadásul természetes antioxidáns, így támogatja a keratin beépülését a hajba, és segít erősebbé, simábbá tenni azt.
Így használjuk az étkezéseknél!
A hidegen sajtolt repceolaj jobban alkalmazható saláták vagy desszertek elkészítéséhez – feltéve, hogy kedveljük az olaj jellegzetes ízét.
A hidegen sajtolt repceolaj kevésbé alkalmas hevítésre, mert az olajban található többszörösen telítetlen zsírsavak lebomlanak. A kettős kötésük miatt ezek érzékenyek az oxigénre és a magas hőmérsékletre. A bomlással az Omega-3 és Omega-6 zsírsavak nemcsak egészséges hatásukat veszítik el, hanem potenciálisan káros transz-zsírsavak keletkezésének kockázata is fennáll.
A repceolajat viszonylag hosszú ideig lehet tárolni, felnyitása után általában több hónapig használható. Az eltarthatóság meghosszabbítása érdekében az olajat sötét és hűvös helyen tartsuk.
Rendszeres fogyasztása segíthet az egészség megőrzésében!
Felhasználási javaslat: Napi egy kanál repce magolaj fogyasztása javasolt, és ezt leginkább salátákkal érdemes enni, de zöldségek párolását is érdemes ezzel végezni.
Az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl.
Tárolás: szoba-hőmérsékleten, száraz helyen, napfénytől védve, gyermekektől elzárva.
Az étrend-kiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott vegyes étrendet és az egészséges életmódot!